15 sierpnia 2013 r.
(czwartek)
wstęp wolny
Program:
Rockerfeler
Zespół RockerFeler powstał w 2010 roku w Biskupcu. Pomimo, że na rynku muzycznym istnieje dopiero od dwóch lat, złożony jest z doświadczonych i zgranych muzyków. Nazwa zespołu jest słowem zupełnie przypadkowym, mającym wyrażać styl muzyki, stałe dążenie do perfekcji w tym co się robi, a także swego rodzaju nadzieję na sukces. W brzmieniach RockerFelera nie brakuje ciepłych bluesowo-rockowych brzmień, a także cięższych riffów popartych mocnym wokalem.
Na pomysł założenia zespołu wpadł Robert i Sylwek Tokarscy. Robert jako absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, od wielu lat funkcjonuje na scenie muzycznej (wspierał takie formacje jak: Inside Blue, Zawijasy, Warmia Klezmer Band, Over Devision...). Następnie do rodziny RockerFelera dołączył "Cichy". Przez dwa lata działalności zespołu, kilkukrotnie następowały zmiany w składzie. Na początku za perkusją zasiadał Krzysztof "Smoldo" Smoluch, a od 2011 roku rolę tę przejął Adam Grzelak. W temacie wokalistów także nie brakło rewolucji. Pierwszym był Krzysztof Mariak, kolejnym Tomasz Długosz, a od września 2011 roku frontmanem jest Piotr Korzeniewski. W tym właśnie składzie, RockerFeler jest w trakcie nagrywania swojego debiutanckiego albumu w gdańskim Red Studio Pro pod okiem Piotra Łukaszewskiego.
Sztywny Pal Azji
Sztywny Pal Azji to zespół, którego lata świetności przypadły na lata 80. i początek 90. Obok Brygady Kryzys, Kobranocki, czy Daabu SZPALA zalicza się do czołówki alternatywnych grup przełomu tamtej dekady. Zespół powstał na początku 1986 roku w Chrzanowie, założony przez gitarzystę i głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego. Zasłynął dzięki występowi na Festiwalu Muzyków Rockowych Jarocin '86, a jego piosenka "Nasze reggae" zyskała miano wręcz hymnu imprezy. "Nasze reggae" było również pierwszym radiowym przebojem zespołu, którego popularność rosła z koncertu na koncert.
W roku następnym Sztywny Pal Azji przedstawił debiutancki album "Europa i Azja", na którym nie zabrakło przebojów, spośród których szczególnym uznaniem cieszyły się "Kurort", "Spotkanie z..." i przede wszystkim "Wieża radości, wieża samotności". Lata 1986-88 okazały się szczytem popularności Sztywnego Pala Azji i zarazem artystycznej formy muzyków. W 1992 roku ukazał się album "Emocje" i następny - "Dewiacje na wakacje".
W roku 2000 muzycy SZPALA znów weszli do studia, z zamiarem nagrania kilku utworów w wersji demo. Ostatecznie nagrali jednak nową płytę "Szpal". Na albumie znalazło się m.in. instrumentalne tango, znane z filmu "Sara", a także "Piosenka dla B.", poświęcona pamięci lidera Chłopców z Placu Broni, Bogdana Łyszkiewicza, który zginął w wypadku samochodowym. W czerwcu 2001 roku w Chrzanowie odbył się koncert z okazji 15-lecia grupy, w którym wzięli udział także byli członkowie Sztywnego Pala Azji. Zespół cały czas aktywnie koncertuje.
źródło:www.rmf.fm
Posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO w Ełku |
XI posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 odbyło się 22 czerwca 2016 r. w Ełku. W wydarzeniu wziął udział m.in. Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz. |