polskienglishdeutsch
Biuletyn Informacji PublicznejCyfrowy Urząd
Jestes tutaj Strona główna » Aktualności » Wydarzenia » I ślubuję, że Cię nie opuszczę…

Aktualności - Wydarzenia

IMG_7438Prezydent Ełku po raz pierwszy w tym roku wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do grona Ambasadorów miłości 16 czerwca 2016 r. dołączyło trzynaście kolejnych par, które wspólnie przeżyły co najmniej 50 lat. Małżonkowie uchylili też rąbka tajemnicy, jaką jest recepta na udane wspólne życie.


"Miłość jest jak nasionko leśne, z wiatrem szybko leci,
ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to tylko chyba
razem z sercem wyrwać je można."
(Henryk Sienkiewicz)

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznaje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenie otrzymują pary z co najmniej 50 – letnim stażem małżeńskim. W imieniu Prezydenta RP medale wręczył małżonkom prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Piotra Gajewskiego.

Medale zostały przyznane następującym parom:
1. Anna i Szczepan Budzińscy – 50 rocznica
2. Wacława i Eugeniusz Bacławscy – 50 rocznica
3. Alicja i Edmund Chojnowscy – 50 rocznica
4. Irena i Stanisław Drozdowscy – 50 rocznica
5. Danuta i Konstanty Kowalewscy – 50 rocznica
6. Bronisława i Stanisław Łosiewicz – 50 rocznica
7. Alina i Jan Masłowscy – 50 rocznica
8. Irena i Henryk Piotrowicz – 50 rocznica
9. Jadwiga i Daniel Piotrowscy – 50 rocznica
10. Danuta i Paweł Skulimowscy – 50 rocznica
11. Władysława i Eugeniusz Starzyńscy – 50 rocznica
12. Halina i Stanisław Wielgat – 59 rocznica
13. Orelia i Zygmunt Juszkiewicz – 69 rocznica

"Spotykamy kogoś na swej drodze, zupełnie przypadkowo, jak przechodnia w parku lub na ulicy, przeważnie darujemy mu tylko spojrzenie, ale nieraz całe życie. Nie wiem, dlaczego tak jest, kto i dlaczego przecina nasze drogi? I dlaczego nagle dwie drogi stają się jedną. Jak to się dzieje, że dwoje dotychczas zupełnie obcych sobie ludzi chce iść nią razem."
(Janusz Leon Wiśniewski)

Uroczystość wręczenia medali odbyła się 16 czerwca 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku. Była to pierwsza uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie w tym roku. Aktualnie 5 par jeszcze oczekuje jeszcze na wręczenie.

Prezydent Tomasz Andrukiewicz złożył życzenia Małżonkom w imieniu swoim, radnych oraz mieszkańców miasta Ełku. Prezydent składając Jubilatom gratulacje nazwał zgromadzone dziś pary Ambasadorami Miłości. Podziękował również za to, że dają przykład młodym małżonkom i dowodzą jednocześnie, że pomimo wielu wzlotów i upadków możliwe jest zachowanie tego wyjątkowego uczucia przez całe życie. Prezydent wręczał medale parom życząc zdrowia i radości w dalszej wspólnej wędrówce przez życie, a także miłości i życzliwości ze strony rodzin: dzieci, wnuków i prawnuków oraz przyjaciół. Życzył również, żeby małżonkowie pamiętając dzień, w którym stanęli na ślubnym kobiercu, nadal pozostawali dla siebie oparciem.

"Miłość jest wtedy, kiedy chcesz z kimś przeżywać wszystkie cztery pory roku. Kiedy chcesz z kimś uciekać przed wiosenną burzą pod osypane kwieciem bzy, a latem zbierać z tym kimś jagody... i pływać w rzece. Jesienią robić razem powidła i uszczelniać okna przed wiatrem. Zimą - pomagać przetrwać katar i długie wieczory, a jak już będzie zimno, rozpalać razem w piecu."
(Janusz Leon Wiśniewski)

W trakcie uroczystości Jubilaci wyznali, że istnieje recepta na długoletnie wspólne życie. Podstawą bez wątpienia jest wzajemny szacunek, zaufanie oraz ustępstwo. Państwo Wacława i Eugeniusz Bacławscy zgodnie twierdzą, że udany związek może istnieć przede wszystkim dzięki prawdziwej miłości, bo jak powiedzieli „trzeba się kochać i dawać sobie dużo, dużo miłości". Ważne też jest wparcie dzieci. Państwo Alicja i Edmund Chojnowscy dodali, że od początku należy się wspierać i być tolerancyjnym. A jak żartobliwie dodał Pan Edmund „mężczyzna powinien twardo nie ulegać dziewczynie..." Natomiast Państwo Alina i Jan Masłowscy, którzy z sentymentem twierdzą, że te 50 wspólnych lat minęło w mgnieniu oka – jakby wczoraj, przyznali, że „czasem należy być głuchym i pewnych rzeczy niedosłyszeć, innych nie dopowiedzieć albo po prostu nie zobaczyć" :)

"Chcieć się razem zestarzeć jest
jedynym dowodem wielkiej miłości."
(Jonathan Carroll)

IMG_7389IMG_7331IMG_7538IMG_7438IMG_7521

baner

Kalendarz wydarzeń

 PaŹdziernik 2022 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
wszystkie     dodaj

Znajdź nas na Facebooku

Migawki

I ślubuję, że Cię nie opuszczę…
Prezydent Ełku po raz pierwszy w tym roku wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do grona Ambasadorów miłości 16 czerwca 2016 r. dołączyło trzynaście kolejnych par, które wspólnie przeżyły co najmniej 50 lat. Małżonkowie uchylili też rąbka tajemnicy, jaką jest recepta na udane wspólne życie.

iso2009

banerek
park_linowy_m