28 września 2012 r. | piątek | 10:00 |
5 zł |
29 września 2012 r. | sobota | 13:00 | kino rodzinne* |
30 września 2012 r. | niedziela | 15:30 |
kino rodzinne* |
sala kinowa *bilet: 13 zł (dziecko z opiekunem) |
Film wyświetlany w cyfrowej jakości 2D czas trwania: 91 min. |
„Mikołajek" narodził się w 1959 roku. Zadebiutował w „Sud-Ouest Dimanche" i w pierwszych numerach „Pilote". Ma kilku naprawdę dobrych kolegów. Alcest, grubasek, cały czas je, Godfrydowi tata kupuje wszystko, co ten sobie zażyczy, Ananiasza nie można bić, ponieważ nosi okulary, Euzebiusz lubi dawać innym fangę w nos... W świecie Mikołajka występują również dorośli: jego rodzice, jego nauczycielka, która jest „klawa", Rosół, nadzorujący chłopców i jeszcze inni. Trochę niezdarny, trochę rozrabiaka, ale z wielkim sercem, Mikołajek mówi w filmie, dlaczego nie wie jeszcze, co będzie robił później: „To dlatego, że moje życie jest klawe".
W 2009 roku w którym powstał film przypadały 50. urodziny Mikołajka, ale pozostał on ciągle tym samym szkrabem, nieco niespokojnym, ale ujmującym.
Żródło: stopklatka.pl
X Jubileuszowa Gala Nagród Białej Lilii |
Białe Lilie zostały przyznane już po raz X. Podczas jubileuszowej Gali, która odbyła się 22 czerwca 2016 r. w Ełckim Centrum Kultury prezydent Tomasz Andrukiewicz uhonorował najbardziej zasłużonych ełczan i przedsiębiorców. W trakcie Gali insp. Marek Hyzopski odebrał medal „Zasłużony dla Miasta Ełku". Na zakończenie uroczystości symboliczne statuetki jubileuszowe otrzymali dotychczasowi laureaci nagród z lat 2006 - 2015. |