Aktualności -
Sport
23.09.2008 |
I Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Ełku odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ełku.
Do Ełku na Turniej zjadą najlepsze kobiece drużyny piłki siatkowej z Polski i Białorusi. Polskę reprezentować będą drużyny polskiej ekstraklasy - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok i Gedania Gdańsk. Z Białorusi przyjadą siatkarki Atlanty Baranowicze - aktualne mistrzynie Białorusi oraz kolejna drużyna białoruskiej ekstraklasy Niemen Grodno. W ramach turnieju odbędą się cztery mecze.
Organizatorem Turnieju jest Urząd Miasta w Ełku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat Honorowy sprawuje nad nim Prezydent Ełku i Rada Miasta. W sobotę na mecze o III miejsce i finałowy przybędzie Konsul Generalny Białorusi Michaił Aleksiejczyk z Konsulatu w Białymstoku.
Bilety na mecze można nabyć w kasie Pływalni Miejskiej przy ul. Piłsudskiego 29 oraz przed meczami w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Św. M. M. Kolbego na Osiedlu Jeziorna. Koszt biletów: 10 zł normalny i 6 zł ulgowy (bilet uprawnia do wejścia na dwa mecze jednego dnia).
Harmonogram Turnieju
26.09.2008 r. (piątek)
17.00 - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok (Polska Ekstraklasa) / Niemen Grodno (Białoruś Ekstraklasa)
19.30 - Gedania Gdańsk (Polska Ekstraklasa) / Atlant Baranowicz (Mistrz Białorusi)
27.09.2008 r. (sobota)
16.00 - mecz III miejsce
18.30 - FINAŁ