polskienglishdeutsch
Biuletyn Informacji PublicznejCyfrowy Urząd
Jestes tutaj Strona główna » Aktualności » Kultura » Msza Święta Zacheusza

Aktualności - Kultura

q12w3Premiera „Mszy Świętej Zacheusza", odbędzie się w dniu 31 października 2015 r., o godzinie 18:00 w Katedrze św. Wojciecha w Ełku. Muzyka Przemysław Stępkowski, teksty Maciej Karpuk. Wstęp wolny.

Projekt realizuje Stowarzyszenie Zacheusz, które powstało w 2004 r. jako „echo" wizyty św. Jana Pawła II w Ełku. Wówczas można było usłyszeć ewangelię o Zacheuszu. Ojciec Święty w homilii wskazał na młodych, do których należy przyszłość Polski.

Misją stowarzyszenia jest wspieranie młodych i zdolnych muzyków, dla których istotna jest kultura, tradycja oraz promowanie dziedzictwa narodowego.

Autorem muzyki tego artystycznego i duchowego wydarzenia jest Przemysław Stępkowski, natomiast teksty zostały napisane przez Macieja Karpuka. Dwóch młodych ełckich artystów.

Celem projektu jest przygotowanie Mszy św. na cymbały wileńskie w nowej aranżacji nawiązującej do polskiej tradycji i z uwzględnieniem dziedzictwa kulturowego.

Projekt współfinansowany z budżetu Urzędu Miasta Ełku.

msza_zacheusz

baner

Kalendarz wydarzeń

 KwiecieŃ 2025 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
wszystkie     dodaj

Znajdź nas na Facebooku

Migawki

X Jubileuszowa Gala Nagród Białej Lilii
Białe Lilie zostały przyznane już po raz X. Podczas jubileuszowej Gali, która odbyła się 22 czerwca 2016 r. w Ełckim Centrum Kultury prezydent Tomasz Andrukiewicz uhonorował najbardziej zasłużonych ełczan i przedsiębiorców. W trakcie Gali insp. Marek Hyzopski odebrał medal „Zasłużony dla Miasta Ełku". Na zakończenie uroczystości symboliczne statuetki jubileuszowe otrzymali dotychczasowi laureaci nagród z lat 2006 - 2015.

iso2009

banerek
park_linowy_m