polskienglishdeutsch
Biuletyn Informacji PublicznejCyfrowy Urząd
Jestes tutaj Strona główna » Aktualności » Wydarzenia » Planowane są zmiany na ul. Piłsudskiego

Aktualności - Wydarzenia

logo_Elk_Tu_WracamW tym roku planowana jest przebudowa ul. Piłsudskiego oraz wykonanie prawoskrętu z ul. Mickiewicza. Na realizację tej inwestycji został już ogłoszony przetarg. Dzięki przebudowie i remontom zyskamy nie tylko nową nawierzchnię ulicy, chodników i parkingów, ale również ścieżkę rowerową biegnącą aż do ul. Toruńskiej. Termin zakończenia prac planowany jest do końca września 2015 r.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy Piłsudskiego w Ełku oraz budowa dodatkowego pasa ruchu do skrętu w prawo z ulicy Mickiewicza w ulicę Piłsudskiego, który upłynni ruch w tym obszarze miasta.

W zakres prac do wykonania wchodzi m.in.: wykonanie kanalizacji deszczowej w obrębie budynku ul. Piłsudskiego 12, 14, gdzie do tej pory po obfitych opadach deszczu zbierała się woda, która uniemożliwiała przejazd samochodów. Wykonany będzie też wpust uliczny w obszarze skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Sikorskiego. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, wjazdów i parkingów. Zmieni się także nawierzchnia chodnika, gdzie położona będzie kostka betonowa z eksponowanym grysem marmurowym w kolorze białym. Wzdłuż całej ulicy w miejsce dotychczasowego krawężnika betonowego ułożony będzie nowy krawężnik kamienny. Przebudowie ulegnie także parking w obrębie skrzyżowania z ulicą Mickiewicza.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie również ścieżka rowerowa od ul. Mickiewicza do ul. Toruńskiej. Będzie ona przebiegała w ciągu ul. Piłsudskiego po prawej stronie na istniejącym chodniku, oraz przez parking i chodnik przy MOSIR. Wartość inwestycji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

baner

Kalendarz wydarzeń

 Lipiec 2026 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
wszystkie     dodaj

Znajdź nas na Facebooku

Migawki

Posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO w Ełku
XI posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 odbyło się 22 czerwca 2016 r. w Ełku. W wydarzeniu wziął udział m.in. Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz.
  • Galeria
  • Video
http://old.www.elk.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/949066obrazek123.jpg http://old.www.elk.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/742857balony_2011.jpg http://old.www.elk.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/225302MOTOSHOW1.jpg http://old.www.elk.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/989490obraz082.jpg http://old.www.elk.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/193785Orbassano.jpg http://old.www.elk.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/737166zakon.jpg http://old.www.elk.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9063823_maja.jpg http://old.www.elk.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/758042swieto_flagi.jpg http://old.www.elk.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/323309dzien_dziecka.jpg
przejdź do galerii

iso2009

banerek
park_linowy_m