Aktualności - Aktualności
15.12.2011 |
Dzisiaj w Urzędzie Miasta Ełku odbyło się robocze spotkanie przedstawicieli firm działających w obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Ełku z przedsiębiorcami reprezentującymi różne branże w Obwodzie Kaliningradzkim
Na spotkaniu w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku spotkali się reprezentanci firm działających w Ełku: Cezar, Artykuły motoryzacyjne – Bazyl Adamiec, Zakład Produkcyjny "Olmet" – firma "Metpol", Serwistal Sp. z. o. o., Impress – Decor Polska Sp. z. o. o., Luxima S. A. oraz przedstawiciele rosyjskich firm.
Gospodarz spotkania - Prezydent Miasta Ełku - Tomasz Andrukiewicz przedstawił gościom z Rosji zalety inwestowania w Ełku a wice-prezes SSSE Wojciech Kierwajtys przedstawił osiągnięcia gospodarcze i ekonomiczne w funkcjonowaniu podstrefy w Ełku. Ze strony rosyjskiej głos zabierała Pani Elena Romanowa Wiktorowna, która pogratulowała osiągnięć ekonomicznych ełckiej strefy, natomiast konsul RP w Kaliningradzie Pan Zbigniew Świerczyński podziękował za zorganizowanie międzynarodowej konferencji w Ełku. Przedstawiciele ełckich firm przekonywali Rosjan do wspólnego kooperowania i inwestowania w naszym mieście. Następnie goście zwiedzili Ełk, powstającą infrastrukturę Techno – Parku oraz zapoznali się z funkcjonowaniem firmy z branży oświetleniowej Luxima Sp. z. o. o. oraz Impress-Decor Polska Sp. z. o. o. produkującą najwyższej klasy papiery dekoracyjne używane na całym świecie.![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
| < Poprzednia | Następna > |
|---|
| X Jubileuszowa Gala Nagród Białej Lilii |
| Białe Lilie zostały przyznane już po raz X. Podczas jubileuszowej Gali, która odbyła się 22 czerwca 2016 r. w Ełckim Centrum Kultury prezydent Tomasz Andrukiewicz uhonorował najbardziej zasłużonych ełczan i przedsiębiorców. W trakcie Gali insp. Marek Hyzopski odebrał medal „Zasłużony dla Miasta Ełku". Na zakończenie uroczystości symboliczne statuetki jubileuszowe otrzymali dotychczasowi laureaci nagród z lat 2006 - 2015. |