polskienglishdeutsch
Biuletyn Informacji PublicznejCyfrowy Urząd
Jestes tutaj Strona główna » Miasto Ełk » Turystyka
Turystyka
ZAMEK KRZYŻACKI PDF Drukuj
Turystyka - Zabytki
Zamek krzyżacki został wybudowany w latach 1398 1406, pod okiem ówczesnego komtura Baugi – Urlicha von Jungingena (późniejszego Mistrza Zakonu Krzyżackiego).
Więcej…
 
WIEŻA CIŚNIEŃ PDF Drukuj
Turystyka - Zabytki
Wieża ciśnień została wybudowana w 1895 roku i jest jedną z najwyższych budowli w Ełku.
Więcej…
 
KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA PDF Drukuj
Turystyka - Zabytki
Charakterystyczną budowlą wznoszącą się ponad innymi jest kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa wybudowany w latach 1847 - 1850. W postaci jaką widzimy dzisiaj, istnieje on dopiero od roku 1925.
Więcej…
 
KOLEJ WĄSKOTOROWA PDF Drukuj
Turystyka - Zabytki
Kolejkę wąskotorową w Ełku wybudowano w latach 1911 – 1918. Po dziś dzień jest jedną z największych atrakcji turystycznych miasta i okolic. Podczas podróży kolejką parową można się zrelaksować, odbyć miłą konwersację i podziwiać piękno okolicznej przyrody.
Załączniki:
Pobierz (Nasze Dziedzictwo Ełcka Kolej Wąskotorowa.pdf)KOLEJ WĄSKOTOROWA[Folder promocyjny KOLEJ WĄSKOTOROWA]2140 Kb
Więcej…
 
KATEDRA EŁCKA PDF Drukuj
Turystyka - Zabytki
Katedra ełcka była konsekrowana 19 sierpnia 1903 przez ks. Biskupa Edwarda Hermanna pw. św. Wojciecha i Przemienienia Pańskiego. Została ona odnowiona i odmalowana w 1955 roku. Kolejny, generalny remont, przeprowadzono w latach 1993-1995.
Więcej…
 
BOCIAN PDF Drukuj
Turystyka - Symbole miasta
W świadomości ełczan jako symbol miasta funkcjonuje również bocian. Jest on stałym i często spotykanym gościem ełckich okolic. Od jego imienia pochodzi nazwa Porozumienia Gmin na Rzecz Rozwoju Pojezierza Ełckiego - Kraina Bociana. Zostało ono podpisane przez siedem gmin: Stare Juchy, Świętajno, Kowale Oleckie, Prostki oraz Miasto i Gminę Ełk.
Więcej…
 
BIAŁA LILIA WODNA PDF Drukuj
Turystyka - Symbole miasta
Symbole Ełku wywodzą się ze świata przyrody. Nazwę swą miasto przyjęło od rzeki, zwanej dawniej w języku jaćwieskim Łek.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>