30.04.2013 |
Już wkrótce rozpocznie się docieplanie budynku Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku przy ul. Suwalskiej
Z końcem kwietnia została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze przetargu. Zgodnie z harmonogramem prac inwestycja rozpocznie się jeszcze wiosną, natomiast zakończy się w sierpniu tego roku. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmie docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, a także wykonanie elewacji budynku.
Termomodernizacje ZSS w Ełku oraz Szkoły Podstawowej w Alytusie są zasadniczymi elementami projektu „Zwiększenie wydajności energetycznej budynków edukacyjnych” realizowanego w partnerstwie z miastem Alytus (Litwa). Realizacja działań inwestycyjnych spowoduje zmniejszenie zapotrzebowania budynków na ciepło, a to z kolei przełoży się na obniżenie wydatków na ogrzewanie.
Projekt jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
| < Poprzednia | Następna > |
|---|
| X Jubileuszowa Gala Nagród Białej Lilii |
| Białe Lilie zostały przyznane już po raz X. Podczas jubileuszowej Gali, która odbyła się 22 czerwca 2016 r. w Ełckim Centrum Kultury prezydent Tomasz Andrukiewicz uhonorował najbardziej zasłużonych ełczan i przedsiębiorców. W trakcie Gali insp. Marek Hyzopski odebrał medal „Zasłużony dla Miasta Ełku". Na zakończenie uroczystości symboliczne statuetki jubileuszowe otrzymali dotychczasowi laureaci nagród z lat 2006 - 2015. |