Masz ochotę na spektakl czy operę? A może chcesz po prostu zobaczyć sztukę na dużej scenie? Wystarczy, że skorzystasz z naszej nowości ofertowej, którą jest „Przystanek Kultura" – prosty i wygodny sposób na spotkanie z wyższą kulturą, już w 3 krokach:
1. Sprawdź, dokąd i na co możesz z nami wyjechać.
2. Wybierz spektakl.
3. Przyjdź i kup bilety w kasie ECK.
„Przystanek Kultura" to nowy sposób Ełckiego Centrum Kultury na stworzenie Państwu możliwości dotarcia do sztuki, oferowanej przez inne ośrodki kultury i sztuki. Często bowiem przeszkodą w obejrzeniu naprawdę wartościowych spektakli jest dojazd do większego miasta. My zagwarantujemy Państwu możliwość wykupienia miejsca na wybrany spektakl oraz zapewnimy transport. Jeżeli macie Państwo propozycje udziału w ciekawych wydarzeniach teatralnych zachęcamy do podzielenia się pomysłem z nami.
9 maja 2015 r.
(sobota)
Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku
rezerwacje do 30 kwietnia
wyjazd z Ełku - godz. 16:00
spektakl - godz. 19:00
przewidywany powrót ok godz. 00:00
bilet: 125 zł*
*(w sprzedaży 50 biletów)
osoby zainteresowane - kontakt w kasie biletowej ECK
87 621 71 56 - zobacz grafik kasy
cena biletu zawiera transport, bilet, ubezpieczenie NNW
czas trwania: 3 godziny w tym 1 przerwa 25 min.
Święcący niezwykłe triumfy na deskach Broadwayu i hipnotyzujący potężną siłą oddziaływania na publiczność na całym świecie „Skrzypek na dachu" od kilkudziesięciu lat nie przestaje być źródłem coraz to nowych inspiracji. Niemalże dokładnie w pięćdziesiąt lat od – historycznego już – premierowego pokazu musicalu na deskach Imperial Theatre w Nowym Jorku, a także w ponad czterdzieści lat od kultowej ekranizacji Normana Jewisona, inscenizacja zostanie zaprezentowana w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku.
Pamiętacie marzącego o bogactwie Tewjego Mleczarza i ukochaną przez niego Anatewkę?
Reżyser białostockiej premiery spektaklu, Roberto Skolmowski, powróci w swojej realizacji „Skrzypka na dachu" do odradzającej się wciąż na nowo historii ojca żydowskiej rodziny skazanej na wygnanie z rodzinnej wsi w carskiej Rosji, wskrzeszając atmosferę sztetl z początku XX wieku – miasteczka zamieszkanego przez szczęśliwie i harmonijnie współżyjących ze sobą ludzi różnych kultur, wyznań i obyczajów. Ten magiczny i odchodzący w niepamięć świat zostanie jednak odczytany w zupełnie nowy i zaskakujący swoją oryginalnością sposób.
W powoływanym właśnie do życia musicalu z muzyką Jerry'ego Bocka i librettem Josepha Steina, Roberto Skolmowski podejmie śmiały dialog z historią i tradycją. Mityczna Anatewka, biorąca swój początek w powieści Szołema Alejchema, pierwowzorze literackim „Skrzypka na dachu", nie będzie jedynie odległą i sentymentalną krainą. W przyjętej przez reżysera wizji, ten wyidealizowany przez lata świat zostanie głęboko osadzony w realiach naszej rzeczywistości, przemieniając tym samym inscenizację w liryczny, ale przejmująco współczesny moralitet.
Doskonała obsada aktorska, malowniczość scenografii, uroda i wdzięk scen zbiorowych, niezwykła dramaturgia, efektowne rozwiązania inscenizacyjne oraz porywająca muzyka w wykonaniu Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej staną się imponującym potwierdzeniem legendarnego już fenomenu „Skrzypka na dachu" – niekwestionowanego przez nikogo arcydzieła gatunku.
Rozpoznawalny wszędzie bez względu na kontekst utwór „Gdybym był bogaczem", jeden z najpopularniejszych i najbardziej wzruszających utworów spektaklu zyska wkrótce całkowicie nowy wymiar i rozbrzmi na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku 28 września 2014 roku z okazji drugiej rocznicy inauguracji nowej siedziby instytucji.
I ślubuję, że Cię nie opuszczę… |
Prezydent Ełku po raz pierwszy w tym roku wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do grona Ambasadorów miłości 16 czerwca 2016 r. dołączyło trzynaście kolejnych par, które wspólnie przeżyły co najmniej 50 lat. Małżonkowie uchylili też rąbka tajemnicy, jaką jest recepta na udane wspólne życie. |