
13 marca 2014 r.
(czwartek)
godz. 18.00
sala koncertowa
Szkoły Artystycznej w Ełku
wstęp wolny
Pieśni, składające się na ten niezwykły projekt, zostały wybrane przez muzyków w bardzo przemyślany sposób. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym. Utwory ciężkie gatunkowo przeplatane są lekkimi i wesołymi, z których zawsze słynął Włodzimierz Wysocki.
Piotr Kajetan Matczuk - muzyk, pianista i aranżer korzystając z tłumaczeń arleny Zimnej, Wojciecha Młynarskiego, Bohdana Zadury, Jacka Kaczmarskiego, Andrzeja Bianusza, Romana Kołakowskiego oraz Ziemowita Fedeckiego, proponuje słuchaczom bardzo oryginalne i śmiałe aktorskie interpretacje wybranych przez siebie utworów. Są to często pieśni trudne, ważne i wymagające wielkiego skupienia, ale muzyk z powodzeniem sięga również po repertuar satyryczny
Michał Konstrat - śpiewający autor i muzyk, akompaniując sobie na gitarze, wykonuje podczas koncertu wybrane pieśni w języku rosyjskim. Jego interpretacje są klasyczne, tzn. bliskie oryginalnych wykonań legendarnego barda. Muzyk bazuje na repertuarze raczej wesołym i prześmiewczym, nie brak jednak wśród nich utworów poważnych i bliskich sercu Włodzimierza Wysockiego.
Po koncercie do nabycia płyta "Nasz Wysocki". Przybliża ona postać Włodzimierza Wysockiego: muzycy opowiadają między piosenkami o jego barwnym i tragicznym życiu.
| I ślubuję, że Cię nie opuszczę… |
| Prezydent Ełku po raz pierwszy w tym roku wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do grona Ambasadorów miłości 16 czerwca 2016 r. dołączyło trzynaście kolejnych par, które wspólnie przeżyły co najmniej 50 lat. Małżonkowie uchylili też rąbka tajemnicy, jaką jest recepta na udane wspólne życie. |