31 lipca - 3 sierpnia 2013 r.
Ełckie Centrum Kultury
sektor A - rzędy: od I do X
sektor B - rzędy: od XI do końca
karnet: 180 zł (sektor A, folder i koszulka gratis)
31 lipca 2013 r. (środa) - zobacz dzień szczegółowo
1 sierpnia 2013 r. (czwartek) - zobacz dzień szczegółowo
2 sierpnia 2013 r. (piątek) - zobacz dzień szczegółowo
3 sierpnia 2013 r. (sobota) - zobacz dzień szczegółowo
W jury konkursu o Grand Prix zasiadają: Jacek Fedorowicz, Rafał Kmita, Alan Pakosz, Marek Przybylik
godz. 17.00
Konkurs o Grand Prix
sala widowiskowa - bilet: 10 zł
w programie: Szkoło pozwól żyć
Kabaret NO powstał w stolicy Warmii – Olsztynie. Skład Kabaretu NO ewoluował przez cały 2012 rok, który można uznać rokiem przełomowym, kiedy to Piotyr „Zło" zapoznał Sławomyra „Niedobro" i wspólnie odnaleźli Miśka, zwanego „Jaśkiem" i w tym składzie rozpoczęto pracę nad premierowym programem „Szkoło pozwól żyć". Sławomyr „Niedobro" udziela się także w innym projekcie, olsztyńskim Kabarecie z Nazwy – znanym na polskiej undergroundowej mapie kabaretowej, a Piotr „Zło" przez wiele lat współtworzył kabaretową hordę, zwaną w pewnych kręgach Kabaretem Snobów z Lidzbarka Warmińskiego. Jedynie Miś „Jasiek" jeszcze nie miał możliwości ukazania swych niekonwencjonalnych możliwości, co jest niepowetowana stratą dla sceny kabaretowej lat 2005-2012. Kabaret NO wzoruje się w swojej twórczości na minimaliźmie lat 60-tych oraz ekspresji początku XX wieku.
skład kabaretu:
Piotr Bierżyński
Sławomir Kula
Rok założenia: 5 października 2011.
Jesteśmy kabaretem z Trójmiasta. Kabaret tworzą: Arkadiusz Pawłowski, Maciej Wójtewicz i Wojciech Kasprzyk, a współpracują z nami Marcel Lemański (fotograf), Michał Sidorkiewicz (dźwięk), Sebastian A. Dusza (filmowiec) oraz Daniel Turczyn (grafik). Improwizujemy (Grupa Improwizacji Teatralnych – GIT), rozśmieszamy (Grupa Kamerowani), stand-upujemy (Wojciech Kasprzyk stand-up), promujemy pro wrestling (Do or Die Wrestling), gramy w teatrze (Teatr Poczekalnia), piszemy o sporcie (SportoweFakty.pl), działamy w radiu (Audycja Na Poczekaniu), a także stajemy na rzęsach – wszystko ku uciesze publiczności!
skład kabaretu:
Arkadiusz Pawłowski
Maciej Wójtewicz
Wojciech Kasprzyk
Michał Sidorkiewicz
w programie: Nie wszystko złoto, co się świeci
Kabaret powstał w październiku 2011 roku. Jego członkami są byli aktorzy teatru studenckiego „Wyjście ewakuacyjne", który działa przy Uniwersytecie J. Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Dotychczas udało nam się zwiedzić i wystąpić w wielu ciekawych miejscach, a za nasze największe osiągnięcie uważamy występ na tegorocznej PACE, o czym od dawna marzyliśmy.
Zdobyliśmy wiele nagród na różnych festiwalach, a nasz program „Nie wszystko złoto, co się świeci", który nam to umożliwił, jest drugim autorskim programem kabaretu.
Nasz humor to przede wszystkim dużo abstrakcji, absurdu, śpiewu i parodii.
skład kabaretu:
Martyna Wołoszyn
Ania Kościołek
Igor Gutowski
Adam Gajda
w programie: Sława, bogactwo, miłość, marzenia i inne zwierzęta
Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą - Smutek życia, bieda, nostalgia i ciągłe problemy z usiłującym nas zniewolić systemem sprawiły, że chcieliśmy stanąć w opozycji do powagi sytuacji. Zaczęliśmy pisać piosenki, które opowiadają o życiu, bazując na niezaprzeczalnych faktach. Nie stroniliśmy też od fałszu i przemocy ze strony muzycznej. Z czasem zaczęło się okazywać, że nagrywanie utworów do mikrofonów za 7 zł i wykonywanie ich na żywo oraz na towarzyskich spotkaniach może doprowadzić do wywołania kraba z lasu. Byliśmy zaskoczeni, ale zaczęliśmy zyskiwać sobie szerokie grono sympatyków swojej twórczości. Program uzupełniony został o szczere do bólu anegdoty. Zawsze inne. Za nami dziesiątki występów, m.in. w Klubie pod Jaszczurami, na festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia, w Klubie Komediowym Chłodna, na festiwalu Kabaretowym Podgórek, na Festiwalu ArtBoom oraz w Piwnicy pod Baranami. Jesteśmy także laureatami nagrody im. Maxa Szoca na festiwalu FAMA 2012. Nic jednak nie jest w stanie ostatecznie nas przekonać, że życie ma sens... Chociaż nie... Oli nie trzeba do tego przekonywać.
skład kabaretu:
Mateusz Manticora Marek – wokal, gitara
Michał Wielkie Mihalo Zachariasz – melodyka
Aleksander Szaleniec Czerkawski – gitara, wokal
Aleksandra to ja Ola Ola Pobiedzińska Pobiedzińska - wokal
w programie: Marcin Sitek Anty-Kryzys Show
Marcin Sitek- aktor, reżyser, autor. Lider Grupy Macież.
Od dwóch lat występuje również solowo.
Jego poprzedni program „Król Dopalaczy" został nagrodzony siedmioma nagrodami na pięciu festiwalach.
w programie: Autocenzura albo Mistrz i Małgorzata
W latach 1995-2001 Bartłomiej Brede współpracował z krakowskimi kabaretami Zielone Szkiełko, Piwnica pod Baranami, Loch Camelot, Kuzyni - jako autor tekstów i recytator tychże. Od października 2012 roku jest stałym felietonistą (felieton wierszem co środę) Akademii Rozrywki w radiowej Trójce. Po 12 latach przerwy wraca na scenę programami „Z poezją nie ma żartów" i „Autocenzura albo mistrz i Małgorzata"
godz. 21.00
Koncert na pożegnanie lata
Artur Andrus z piosenkami z płyty MYŚLIWIECKA oraz Grupa Rafała Kmity
amfiteatr - bilet: 50 zł/40zł (sektor A/B)
Artur Andrus to artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego", Mistrz Mowy Polskiej.
Na Mulatce wystąpi z piosenkami z płyty "Myśliwiecka", która ukazała się 5 marca 2012 r. nakładem wytwórni Mystic Production. Płyta zawiera takie hity, jak: Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie; Cieszyńska, Piłem w Spale, spałem w Pile i wiele innych. Po 9 miesiącach od wydania, płyta uzyskała status Podwójnie Platynowej Płyty. Oznacza to, że płytę kupiło ponad 60 tysięcy osób!
źródło. www.arturandrus.art.pl
wróc do góry
godz. 17.00
Konkurs o Grand Prix
sala widowiskowa - bilet: 10 zł
w programie: Jak radzić sobie z klientem
Jesteśmy kabaretem, który zadebiutował około rok temu. W swoim dorobku mamy kilkanaście różnych tematycznie skeczy oraz trzy programy tematyczne. Naszym największym sukcesem, jak do tej pory, jest zajęcie trzeciego miejsca w przeglądzie kabaretowym "Chichoty Ochoty". Zazwyczaj występujemy w zaprzyjaźnionych klubach, klubokawiarniach i ośrodka kultury, co sprawia nam ogromną przyjemność i pozwala cały czas się rozwijać.
skład kabaretu:
Łukasz Kobylański
Krzysztof Wojciechowski
w programie: UWAGA! I'm Gonna' Mówić Popolsku!
Na świecie jest wielu Jimów Williamsów, ale tylko jeden z nich wygrał PAKĘ. Dwa razy. I tylko jeden, który był półfinalistą Mam Talent. I tylko jeden, który jest na tyle odważny, aby mieszkać w Polsce. I zdecydowanie jest tylko jeden, który potrafi o tym mówić w tak zabawny sposób... Jest tylko jeden Famous Jim Williams.
Urodzony tego samego dnia co Buster Keaton, Jim Williams od dziecka karmiony był solidną dawką amerykańskich kreskówek. W wieku piętnastu lat odkrył pantomimę. Od dziesięciu lat podróżuje po Europie i Stanach Zjednoczonych, wygrywając główne nagrody na festiwalach kabaretowych jako Liguidmime oraz występując w telewizji.
Teraz Jim, który dysponuje dwoma supermocami – swoim ciałem mima oraz kąśliwym humorem, którego ostrze celuje prosto w absurdy polskiej rzeczywistości, opowie o życiu Amerykanina w Polsce i o amerykanizacji świata.
... A w jakim opowie to języku, zdradza tytuł programu: „UWAGA! I'm Gonna' Mówić Popolsku!"
Iza Kała zagrała „Kredyt zaufania" od marca 2013 roku ponad 30 razy. Śmiali się z niej w Warszawie (Klub Komediowy Chłodna 25, Lokal Użytkowy, T-bar, Dom Kultury Praga Południe), Wrocławiu (Klub NIETOTA, Klubokawiarnia Włodkawica 21) oraz Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zdobyła Pierwszą Nagrodę na Festiwalu Teatrów Niezależnych OFTeN. Choć jest wykształconą aktorka po PWSTFiT w Łodzi, jest nadal zabawna i pełna dystansu do siebie.
Aneta wróbel jest autorką sztuk teatralnych, sztuk dla dzieci, seriali, oraz filmów fabularnych. Aneta razem z Zuzią Falkowską – prześliczną wiolonczelistką – dopełniają boski one women show Izy Kały.
skład:
Iza Kała
Aneta Wróbel
Zuzanna Falkowska
w programie: Jaki ojciec taki syn
Kabaret z Konopi gra od roku 2005. Jest laureatem kilkudziesięciu przeglądów kabaretowych. Jest finalistą PAKI 2013!
Kabaret ma za sobą 5 autorskich programów. Najnowszy to: Jaki ojciec taki syn. Program ten został pozytywnie oceniony prze jury na tegorocznym festiwalu PAKA w Krakowie!
Kabaret składa się z 3 aktorów oraz akustyka. Od roku jest to skład 3-osobowy, dzięki czemu występy nabrały jeszcze większej dynamiki kolorytu.
skład kabaretu:
Krzysztof Kubalski
Norbert Orłowicz
Radosław Kielch
Przemysław Słomka
Kabaret Inaczej to grupa powstała w roku 2008. Uważa się za zespół białostocki, jednak każdy jego członek pochodzi z innego miasta, leżącego bliżej lub dalej stolicy województwa podlaskiego. Nie śledzikują. Nie palą. Nie śpiewają... Zaraz... Śpiewają. Ale inaczej. Podobnie jak inaczej patrzą na świat.
Wybrane nagrody:
- I miejsce na XVIII Mazurskim lecie Kabaretowym MULATKA, Ełk 2012,
- III miejsce i Nagroda Publiczności na Przeglądzie Autorskich Kabaretów Amatorskich PaKa, Kraków 2013,
- tytuł Króla Łgarzy oraz Nagroda Publiczności na XXX Ogólnopolskim Turnieju Małych Form Satyrycznych, Bogatynia 2013,
- Grand Prix na XV Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej PrzeWAŁka, Wałbrzych 2013.
skład kabaretu:
Maciej Bukłaga
Mateusz Sitko
Marcin Minkiewicz
Katarzyna Humienna (obsługa techniczna)
Grupa teatralno-kabaretowa „Obustronni ludzie" powstała we wrześniu 2012 roku. Wcześniej działaliśmy bez nazwy. Skecze do programu o Karolu i Helenie częściowo powstały na zamówienie Akademii Rozrywki radiowej Trójki. Ich bohaterów wymyślił Mateusz Grydlik. Pierwszy skecz o tym małżeństwie napisał jeszcze dla założonego przez siebie kabaretu Macież.
skład kabaretu:
Mateusz Grydlik
Dominika Krzywotulska-Grydlik
Magdalena Karel
godz. 21.00
Wieczór z Kabaretem pod Wyrwigroszem
amfiteatr - bilet: 40zł/30zł - sektor A/B
Kabaret pod Wyrwigroszem – polski kabaret założony w październiku 1990 z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Początkowo grupa nosiła nazwę Somgorsi (obecną nazwę kabaret przyjął po reaktywacji w 1994). Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując "Między Bugiem a prawdą" – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów.
W jednym z pierwszych autorskich programów znalazły się skecze o sex-shopach, Teleekspressie, Stanisławie Tymińskim oraz naukach przedmałżeńskich.
Kabaret wystąpił kilkanaście razy gościnnie na scenie Teatru STU. 1997 okazał się rokiem przełomowym, ze względu na udział w benefisie Iwony Bielskiej, emitowanym na antenie TVP 2 i TV Polonia.
W lutym 2008 kabaret nagrał wersję przeboju Jožin z bažin zespołu Banjo Band z Czech, zatytułowaną "Donald marzy". Utwór wykonany został w programie "Pojedynek nie na żarty" TVP 2 i zyskał rozgłos dzięki upowszechnieniu przez portale YouTube i Joe Monster.
W marcu 2013 zrealizowali teledysk do wykonanej w parodystycznej formie języka czeskiego piosenki „Ona nie tańczy dla mnie" , będącej parodią przeboju „Ona tańczy dla mnie" zespołu Weekend.
źródło: www.kabaret.pl
wróć do góry
godz. 17.00
Konkurs o Grand Prix
sala widowiskowa - bilet: 10 zł
w programie: Co lew na niego patrzy
Kabaret powstał w 2006 roku w Poznaniu. W obecnym składzie działa niezmiennie od 2010 roku. W swoim dorobku ma już na koncie kilka autorskich programów. Jest współgospodarzem wieczorów kabaretowych ROJBER oraz współtworzy Grupę Improwizacyjną ROJBRY. Nasz najnowszy program nosi nazwę „Co lew na niego patrzy". W tym roku otrzymaliśmy zaproszenie do półfinałów PAKI oraz do finału Festiwalu ZOSTAŃ GWIAZDĄ KABARETU. Program wyróżnia się ciekawymi pomysłami oraz dużą dawką absurdu, inspirowaną Monthy Pythonem. W zeszłym roku podczas Mulatki zdobyliśmy wyróżnienie. Tym razem spróbujemy powalczyć o podium.
skład kabaretu:
Łukasz Matuszewski
Artur Urban
Jan Pituła
Krzysztof Nowaczyk - akustyk
Kabaret Tiruriru wchodzi w skład Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Na scenie od 2010 roku. Pięciosobowy skład stanowią młode osoby i Olga, albo - jak kto woli 1 ładna osoba i 4 młodych mężczyzn... W swojej krótkiej, acz treściwej historii kabaret prezentował się na wszystkich liczących się festiwalach kabaretowych w Polsce. A ze względu na to, że staramy się pokazać na festiwalach, podczas których publiczność i organizatorzy potrafią zapewnić pozytywną energię, zawsze chętnie odwiedzamy Mulatkę. Pamiętamy o tym, że: „Kabaret to radość i zapiekanki".
skład kabaretu:
Olga Dawidowicz
Piotr „Zdanek" Zdanowicz
Łukasz „Skrzypek" Dołęga
Bartek Sikora
Marcin „Klon" Woźny
Kabaret 7 minut Po powstał w 2008 roku, ale ostateczny skład wykrystalizował się w 2010 roku. Kabaret odwołuje się do klasycznej formy, wykorzystując skecze, monologi i piosenki. Nie stroni od literackości i poważniejszych tematów. Od 2012 roku, występując wraz z programem LAUDANUM, Kabaret 7 minut Po zdobył następujące nagrody:
skład kabaretu:
Michał Wiewióra
Maja Szwajcowska
Adam Wacławiak
Magdalena Ślósarz
Marek Stawarz
Maciej Kwiatkowski
Karolina Smalcerz- Akustyk
godz. 19.00
Konkurs o Nagrodę Publiczności
sala widowiskowa - bilet: 10 zł
Podczas Konkursu o Nagrodę Publiczności występują wszystkie kabarety, biorące udział w walce o Grand Prix Festiwalu. W tym przypadku jednak skecze prezentowane podczas koncertu są przygotowywane w trakcie trwania MULATKI, bo dopiero pierwszego dnia zmagań kabarety dowiadują się, jaki jest temat skeczu na konkurs.
godz. 21.00
MulatKABARETON
amfiteatr - bilet: 50 zł/40 zł (sektor A/B)
Kabareton powrócił na MULATKĘ. Na jednej scenie, jednego wieczoru wystąpi siedem kabaretów: DNO, Czesuaf, Grzegorz Halama, Made in China, Jurki, PUK, Kabaret Moralnego Niepokoju. Całość poprowadzą: Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys.
godz. 17.00
Koncert Laureatów - koncert prowadzą: Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys
sala widowiskowa - bilet: 40 zł/30 zł (sektor A/B)
W Koncercie Laureatów biorą udział najlepsze kabarety konkursowe, prezentując swoje najciekawsze skecze.
godz. 21.00
Piosenki mojego życia - prowadzą: Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys
oraz kabaret HRABI w programie: Gdy powiesz: TAK
amfiteatr - bilet: 50 zł/40 zł (sektor A/B)
Gdy powiesz: „Nie" – ominie Cię widok potarganego i zwleczonego faceta na twojej kanapie, ominie Cię jej wieczne narzekanie i zajęta w strategicznych chwilach łazienka. Przemyśl to! Jeszcze możesz rzucić welonem, krawatem... czym tam chcesz i gnać przed siebie ile sił. Ku wolności, ku pustce.
Ale, gdy powiesz: „Tak" – otworzy się przed Tobą nowa przestrzeń. Ogromna i pełna przygód. Przecież tam jest fajnie, miło, ciepło... Ona będzie przy Tobie zawsze, gdy się obudzisz. Wstanie, kawy naparzy, jajecznicę na pomidorach zrobi. Mało? Przytuli się. Mało? Dziewczyno - on będzie zawsze zalegał w łóżku w czasie, gdy Ty w kuchni będziesz kroić chleb. Czy właśnie to - nie nazywa się szczęściem? Podarujcie sobie tę chwilę nieuwagi i pobierajcie się. A nawet jak się rozwód zdarzy, bo wiadomo, że człowiek się może zagapić, to z rozwodu mogą być dwa śluby. Czyli zysk.
Hrabi zajmuje stanowisko. Ślub – tak.
źródło: www.hrabi.pl
Artwork:
Posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO w Ełku |
XI posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 odbyło się 22 czerwca 2016 r. w Ełku. W wydarzeniu wziął udział m.in. Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz. |