Wystawa czynna od
25 lipca 2012 r.
(środa)
galeria ŚLAD
Ełckiego Centrum Kultury
wystawa czynna do
31 sierpnia 2012 r.
wstęp wolny
W 1988 r. jeden z dziennikarzy napisał: "Dzisiaj niespełna dwudziestotrzyletni Szczepan osiągnął wszystko, co młody satyryk w Polsce osiągnąć może". Miał rację. Sadurski był wtedy najczęściej drukowanym rysownikiem tygodnika Szpilki, miał na koncie m.in. Złotą Szpilkę'85 za najlepszy rysunek roku, w kilku ogólnopolskich tytułach prasowych miał swoją stałą rubrykę, drukował niemal setkę rysunków co miesiąc, a jedno z popularnych pism młodzieżowych ozdobiło swoją okładkę jego zdjęciem z pędzlem w ręku.
Wtedy postanowił zrobić coś, o czym zawsze marzył - założył wydawnictwo humorystyczne i zaczął wydawać ogólnopolskie czasopismo "Dobry Humor". Przez kolejnych 20 lat wydał ponad 700 publikacji, w wielomilionowym nakładzie, "Dobry Humor" przez chwilę przekroczył nawet 200 tys. nakładu. Ale oczywiście Sadurski wciąż rysował. W 2001 postanowił rozweselić cały świat i powołał do życia Partię Dobrego Humoru (Good Humor Party), która obecnie ma kilka tysięcy członków na wszystkich kontynentach.
Od chwili debiutu w 1979 r. w Świecie Młodych - na ostatniej stronie czyli w tym samym miejscu, gdzie ukazywały się wtedy komisy m.in. z Tytusem czy Kajkiem i Kokoszem do teraz, wydrukował kilka tysięcy rysunków i ilustracji. Rysuje co tydzień w telewizji, do internetowych portali, firmy zamawiają u niego wesołe rysunki do wykorzystania w reklamach. I jako satyryk wciąż ma tyle pomysłów, że co chwila przypomina mediom o swoim istnieniu.
Obecnie kieruje kilkoma portalami internetowymi (m.in. Sadurski.com), szykuje kolejne wystawy zagraniczne, i niemal codziennie wykonuje kolejne zlecenia, żałując, że doba ma tylko 24 godziny. Miał przygotować książkę na 30-lecie swojej obecności w mediach, ale oczywiście zabrakło mu na to czasu. Bo jak twierdzi, ma jeszcze wiele ciekawych rzeczy do zrobienia.
Szczepan Sadurski jest przykładem na to, że aby osiągnąć sukces, należy połączyć talent, pracowitość i konsekwencję działania. W jego przypadku może to być także przeznaczenie. Swoje imię otrzymał na cześć Szczepka - przedwojennego prześmiewcy, który wraz z Tońkiem rozweselał całą Polskę ze Lwowa, w radiowej audycji "Wesoła Lwowska Fala".
Posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO w Ełku |
XI posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 odbyło się 22 czerwca 2016 r. w Ełku. W wydarzeniu wziął udział m.in. Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz. |