Aktualności -
Wydarzenia
18.07.2014 |
Autor Iga Urbanowicz
Festiwal Sportów Wodnych Maraton Pływacki i Maraton Kajakowy odbędzie się już 20 lipca na plaży przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Będą to amatorskie zawody sportowe oraz zabawy na wodzie dla wszystkich uczestników zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku. Wstęp wolny.
Celem Festiwalu Sportów Wodnych Maratonu Pływackiego i Maratonu Kajakowego jest popularyzacja pływania na długich dystansach i wodach otwartych oraz propagowanie sportu rekreacyjnego i pływackiego, a także upowszechnianie form aktywnego wypoczynku nad wodą wśród społeczeństwa i zachęcenie młodzieży do wstępowania w struktury WOPR. Zawody mają również na celu promocję miasta Ełk pod względem turystycznym.
Maraton pływacki:
- długość trasy: ok. 2600 metrów, wie pętle o długości 1300m,
- kategoria: open kobiet, open mężczyzn (bez podziału na wiek)
- start: godz. 10:30
- limit czasu ukończenia pływania: 90 min/2600m,
- miejsce: plaża przy restauracji „Biały Żagiel"
Zgłoszenia do udziału w maratonie należy kierować osobiście w dniu zawodów w biurze zawodów w godzinach od 9:00 do 10.00 lub poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego na stronie www.mosir.elk.com.pl
Maraton kajakowy:
- długość trasy: ok. 5000 metrów
- kategoria: kobiet, mężczyzn (bez podziału na wiek)
- start: godz. 12.30
- miejsce: plaża przy restauracji „Biały Żagiel"
Zgłoszenia do udziału w maratonie należy kierować osobiście w dniu zawodów w biurze zawodów w godzinach od 9:00 do 12.00.
Biuro zawodów w będzie mieściło się w przy restauracji „Biały Żagiel" (czynne dnia 20.07.2014r. od godz. 9:00)
Uwaga:Uczestnicy, którzy chcą wziąć udział w maratonie, a nie ukończyli 18 lat zobowiązani są posiadać pisemną zgodę rodziców na formularzu zgłoszeniowym przygotowanym przez organizatora.