Aktualności - Kultura

waldermar_smaszcz_malyEłckie Centrum Kultury 10 grudnia 2015 r. o godz. 18:00, zaprasza na spotkanie z Waldemarem Smaszczem, którego tematem będą "Kolędy - perły polskiej tradycji duchowej". Spotkanie odbędzie się w sali koncertowej Szkoły Artystycznej w Ełku. Wstęp wolny.



Święta nieodłącznie wiążą się z kolędami. Śpiewamy je sami, z rodzinami, z bliskimi. A czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad tym, kiedy powstały pieśni, od kiedy się je wykonuje, jak zmieniały się i wkraczały do naszej świątecznej tradycji? Tych i wielu innych ciekawych rzeczy o kolędach dowiemy się w czasie Artystycznego.

Waldemar Smaszcz - historyk literatury, krytyk, eseista, tłumacz opowie o tym w niezwykle interesujący, wręcz gawędziarki sposób.

Opowieści zostaną zilustrowane fortepianowym akompaniamentem.

Więcej na: www.szkolaartystyczna.elk.pl

waldermar_smaszcz_plakat