Aktualności -
Wydarzenia
15.05.2015 |
Kolejne z cyklu comiesięcznych spotkań poświęconych św. Janowi Pawłowi II odbędzie się w sobotę 16 maja o godz. 19.00 w Ełckim Centrum Kultury. Majowe spotkanie ukaże św. Jana Pawła II jako patrona i orędownika małżeństw i rodzin.
Rok 2015 został ogłoszony przez Sejm rokiem Jana Pawła II (obchodzone są m.in.: 95 rocznica urodzin i 10 rocznica śmierci Papieża).
W roku Jana Pawła II mieszkańcy Ełku zrzeszeni w stowarzyszeniach i wspólnotach katolickich przygotowują cykl comiesięcznych spotkań poświęconych Patronowi naszego miasta, by przypomnieć Jego postać oraz dziedzictwo jakie pozostawił.
Spotkania odbywają się od stycznia, każdego 16 dnia miesiąca o godzinie 19.00 w Ełckim Centrum Kultury.
Majowe spotkanie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, ukaże św. Jana Pawła II jako patrona i orędownika małżeństw i rodzin. Wydarzenie przygotowują stowarzyszenia Rodzina rodzin i Duc in altum oraz Gimnazjium nr 3, Parafie - Chrystusa Sługi i św. Tomasza Apostoła w Ełku.